top of page
Tampere_nuoriso_negateksti.png
lans.jpg

TERVETULOA PELAAMAAN PELIFARMIN PELITILOIHIN RANTAPERKIÖÖN JA LIELAHTEEN!

Aukioloajat

syksy 2024

Pienten vuorot (9-12v):

TI klo 15-17

KE klo 15-17
TO klo 15-17

Isojen vuorot (13-28v):

TO klo 17:30-21

PE klo 15-21
LA parittomilla viikoilla 16-21

Tervetuloa käymään!

RANTAPERKIÖN DIGINUORISOKESKUS

Tuomikuja 1B, Tampere

Rantaperkiön diginuorisokeskus palvelee koko Tampereen nuoria. Nuorisokeskuksessa on tilat sekä tarvikkeet kaikenlaiseen digitaaliseen harrastamiseen - pelaamiseen, striimaamiseen, videoiden ja pelien tekemiseen, digitaaliseen piirtämiseen, yms. 

Avoimen toiminnan lisäksi Rantsussa järjestetään pelaamiseen liittyviä ryhmiä sekä tapahtumia.

OHJAAJAT

Tanita Heinonen

p. 041 731 0438

tanita.heinonen@tampere.fi

Discord: ohjaajatanita

Antti Nyman

p. 041 731 0441

antti.nyman@tampere.fi

Discord: antti0729

Timo Autio

p. 040 806 3141

timo.autio@tampere.fi

Discord: timo_tre_pf

Joel Loppi

p. 040 185 4400

joel.loppi@tampere.fi

Discord: ohjaajajoel

Esko Maijala

p. 040 806 2310

esko.maijala@tampere.fi

Discord: esko9111

Aukioloajat syksy 2024
 

Pienten vuorot (9-12v):

TI klo 14:30-16

KE klo 14:30-16
TO klo 14:30-16

Isojen vuorot (13-17v):
KE klo 17-20

TO klo 17-20

PE klo 17-22
LA parillisilla viikoilla 16-22

LIELAHDEN NUORISOKESKUS PIILO

Lielahdenkatu 15, Tampere

Lielahden Piilossa on pelihuone, joka on varustettu kymmenellä tehokkaalla tietokoneella sekä konsoleilla. Piiloon voi tulla rennosti pelailemaan kavereiden tai ohjaajien kanssa.

OHJAAJAT

Jesse Mikkonen
jesse.mikkonen@tampere.fi
040 190 4698

Aukioloajat syksy 2024
 

Pienten vuorot (Alle 13v):

TI klo 15-17

KE klo 15-17
TO klo 15-17

Isojen vuorot (13-17v):
TI
klo 17:30-21

KE klo 17:30-21

TO klo 17:30-21

PE klo 16-22
LA parillisilla viikoilla 16-22

ANNALAN NUORISOKESKUS

Juvankatu 53, Tampere

Annalan nuorisokeskuksessa on pelihuone, joka on varustettu kuudella tehokkaalla tietokoneella sekä konsoleilla. Nuorisokeskukseen voi tulla rennosti pelailemaan ja hengaamaan kavereiden tai ohjaajien kanssa.

OHJAAJAT

Jere Rusanen                                                      Daniel Ferens
jere.rusanen@tampere.fi                                  daniel.ferens@tampere.fi
040 622 7712                                                       040 519 6885

bottom of page